Namaz Vakitleri
Görüntülenen Şehir:   Loading
Puan Durumu Loading
Gazeteler
 • Akşam Gazetesi
 • Bir Gün Gazetesi
 • Bugün Gazetesi
 • Cumhuriyet Gazetesi
 • Dünya Gazetesi
 • Fanatik Gazetesi
 • Fotomaç Gazetesi
 • Güneş Gazetesi
 • Haber Türk Gazetesi
 • Hürriyet Gazetesi
 • Millî Gazete
 • Milliyet Gazetesi
 • Posta Gazetesi
 • Radikal Gazetesi
 • Sabah Gazetesi
 • Sözcü Gazetesi
 • Star Gazetesi
 • Takvim Gazetesi
 • Taraf Gazetesi
 • Türkiye Gazetesi
 • Vatan Gazetesi
 • Yeni Akit Gazetesi
 • Yeni Asta Gazetesi
 • Yeni Şafak Gazetesi
 • Zaman Gazetesi

“AĞLARSA ANAM AĞLAR...”

Bu haber 220 kere okunmuş. 30/11/2022

Anadolu analarına ağıt yakan insanımız der ki; " - Ağlarsa anam ağlar. Kalanı yalan ağlar!"

Vee.. Bu topraklar için Şehit olan yiğitleri kendi evladın gibi sev!.. Bak bakalım yüreğin nasıl yanıyor!.

 İki Günde Altı Evladımız Şehit oldu...

*********************

Kasım ayında Şehit olan yiğitlerimizden... Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Harekâtı'ndan yine acı haber ulaştı. Ve, İstihkam Uzman Onbaşı Lokman Akçağlayan Şehit düştü.  2 yıllık evli olan Şehidimiz 30 yaşındaydı. Memleketi Aksaray. (4 Kasım 2022)

*********************

Şehit Uzman Çavuş Halil Yıldız. Konyalı Şehidimiz 24 yaşındaydı ve 2 aylık evliydi. Operasyon bölgesinde, teröristlerce yerleştirilen mayının infilak etmesi sonucu yaralanmıştı. Uzman Çavuş Halil Yıldız kaldırıldığı hastanede Şehit düştü.  6 Kasım 2022  şehadeti..

*********************

Şehit Piyade sözleşmeli Er Fırat Güner (23). Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe - Şimşek operasyonu bölgesinde teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Şehit oldu. Memleketi Hatay'da sonsuzluğa uğurlandı. (6 Kasım 2022)

*********************

Irak'ın kuzeyinde, Akıncı Üs Bölgesi'ne teröristlerin düzenlediği taciz ateşi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Öztürk Şehit düştü. (6 Kasım 2022) Taciz ateşi ile Şehit olan Mustafa Öztürk 21 yaşında ve bekardı. Gaziantep / Oğuzeli İlçesi / Karaman beldesinde toprağa verildi... Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Öztürk (6 Kasım 2022) Şehit olduğu tarih. Türkiye’m - Gaziantep / Oğuzeli - Karaman başınız sağolsun. Durağın uçmağ olsun aziz Şehidim...

*********************

Pençe - Kilit harekatı bölgesinde yıldırım düşmesi sonucu Piyade Uzman Çavuş Mustafa Işık Şehit oldu. Şehidimiz Konya / Seydişehir / Ketenli mahallesinden. 26 Kasım günü yıldırım düşmesi sonucunda ağır yaralandı. Kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen yaşama tutunamadı. 27 Kasım 2022 günü hakka yürüdü... 28 yaşında, evli ve bir çocuk babasıydı. Türkiye’m - Konya / Seydişehir / Ketenli sakinlerinin başı sağ olsun. Durağın uçmağ (cennet) olsun.

*********************

PKK'lıların açtığı taciz ateşinde Piyade Uzman Çavuş Eyyüp Uğurlu Şehit oldu. 27 Kasım 2022. Gaziantepliydi Eyyüp Uğurlu. Küçük yaşta anasız kalmıştı. Anasız büyüdü bunca yaşı... Henüz 25 yaşındaydı. Yaşanacak uzun yılları vardı daha... Ana - oğul kavuşması böyle mi olacaktı?  Geride kalanlarına sabırlar diliyorum... Gaziantep, Türkiye’m başın sağolsun.

*********************

Şehit Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir 21 yaşındaydı. 3 ay önce göreve başlamıştı. 27 Kasım 2022 günü Adıyaman  / Besni  / Suvarlı beldesine de Şehit ateşi düştü. Adıyamanlı Piyade Sözleşmeli Er Mehmet Demir görevine başlayalı henüz üç ay olmuştu.  21 yaş nedir ki? Henüz gençliğinin baharının başındaydı... Aziz Şehidim uçmağın daim olsun. Ailesine sevenlerine sabırlar diliyorum.

Yaşayacak daha çok zamanı vardı... Taciz ateşinin Şehit ettiği Mehmet Demir'in... Türkiyem - Adıyaman  / Besni / Suvarlı beldesi başın sağ olsun... Yiğit askerim durağın uçmağda daim olsun. ( 27 Kasım 2022 )

*********************

Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu.  Taciz ateşi ile yaralanmıştı. Hayata tutunamadı, şehadete erdi.

6 yıl öğretmenlik yaptığım yer olan Afyonkarahisar'a acı haber düştü. Afyonkarahisarlı Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu 21 yaşındaydı. Piyade Sözleşmeli Er Hakan Köroğlu. Anıtkabir önündeki fotoğrafı ile anılarda kalan aziz Şehidimiz. 27 Kasım 2022 günü Vatan toprağına sonsuzluğa uğurlandı. Dua ile yiğit evlat...Dua ile...

*********************

Şehidimiz Uzman Çavuş Mustafa Yıldız. Samsun / Vezirköprü / Oymaağaç mahallesinden... 27 Kasım 2022 gününe kadar dayandı bedeni. Yaralanmadan 2 saat önce, annesi ile telefonla konuştu. Annesi "üşütme oğlum" dedi. “Annem, üşümüyorum, nöbet kulübesindeyim. Merak etme.” dedi. 25 Kasım günü yaralandı. Kaldırıldığı hastanede iki gün verdiği yaşam savaşını 27 Kasım günü kaybetti. 25 yaşındaydı. Bekardı... Işıklarda uyu yiğit evlat...

*********************

Giresun Şehidimiz... 21 yaşındaydı. Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal. Memleketi Giresun / Güce beldesi. (27 Kasım 202) Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal. 27 Kasım 2022 günü Şehadete erdi... Güce beldesindeki evine Türk Bayrakları asıldı... Son bir hafta içinde 6 evladımız Şehit oldu.

Bu Şehit evi; Anadolu yiğitlerinden, 21 yaşındaki Şehidimiz Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal'ın Giresun Güce'deki baba ocağıdır. Gözlerimdeki yaşlar yüreğime akıyor mermi misali. Türk bayrakları asılmış, Şehit evine. Türk Bayrağı Şehitlerin al kanlarının üstüne vuran ay yıldız... En büyük gururumuz... Dünyanın en güzel bayrağı. Uzaktan bakınca bayrağımızın bize anımsattıkları yüreğimize en ortasından dokunur. Tüylerimizi diken diken eden en kalbi duygularla andığımız Şehitlerimizin kanıyla sulanmış al bayrağımız. Uzun sözün kısası... Türk Bayrağımız. Anadolu analarının Türk Bayraklı Şehit evi... Türk Bayrakları asılan baba ocağına  düşen evlat acısı!... Anasının yüreğindeki evlat acısı, yürek alazı anası ölüp evladına kavuşuncaya kadar yakacak. Bu yanan ateşi hiç kimsenin söndürmeye gücü yetmeyecek... Keşkelerle avunmuyor yüreğim. Ama, diyorum ki; Bu güzel evlatlarımızla birlikte güzel ülkemizde huzurla yaşayabilseydik keşke!.. Öylesine gençler ki... İnsan bakmalara kıyamıyor o gülen gözlerine ve de yüzlerine!... Ve öylesine mutlu bakıyorlar ki yaşamaya!...  Gerçek acıtıyor insanın yüreğini. Çünkü; şimdi aramızda  yoklar!... Üç gün önce, Irak'ın kuzeyinde süren  Pençe - Kilit harekatında açılan taciz ateşinde Şehit oldular!.

*********************

Milli Savunma Bakanlığı, bölücü terör örgütünün açtığı  taciz ateşi sonucunda önce Teğmen Duabey Onur Öztürkmen'in Şehit düştüğünü duyurdu. Dün yapılan cenaze töreninde yürek burkan görüntüler vardı. Silah arkadaşları, Harbiye Marşı ile onu sonsuzluğa uğurladılar. Vasiyetini bıraktığı görüntüler yüreklere tarifsiz kederler bıraktı. Vasiyetinde diyordu ki; “Erken ölürsem, canımdan çok sevdiğim iki, üç arkadaşım var. Beni o gece yalnız bırakmasınlar. Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin. Fakirlik nedir bilirim. Anneme sonradan söyleyin. Bu haberi kaldıramaz. Yaşayamadığım bir gençliğim var benim. Doğru düzgün gidemediğim.” Şehit Teğmen Duabey Onur Öztürkmen. Nizip, Dazhöyük mahallesinde sonsuzluğa uğurlandı. Türkiye’m - Gaziantep  / Nizip - Dazhöyük başınız sağolsun. Acılar bizlerden ırak olsun.

*********************

Açılan taciz ateşi sonunda 3 askerimizin yaralandığını açıklamışlardı. Şifa haberlerini bekliyorduk ki... Acı haber geldi... Hastaneye kaldırılan yaralı askerlerimizden; Uzman Çavuş Mustafa Yıldız'ın ve Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal'ın da Şehit olduğu bildirildi. Şehitlerimizin yangını Samsun, Gaziantep ve Giresun'daki ana-babalarının ocağına düştü. Gençliğinin baharında şehadete eren yiğitlerimiz, sizlere Türk halkı olarak minnettarız. Ailelerinize sabırlar diliyorum. Ana - babalarınıza ne diyeyim, nasıl teselli edeyim de yüreklerindeki evlat acıları dinsin. Sözler yetmez ki. Başka ne yapabilirim diye aklımı, vicdanımı zorluyorum. Hangi birinizin anasının yanına varayım. Ellerimle, yanan yüreğindeki acısını alıp çıkarayım... Evlat  acısı bu, başka hiç kimsenin acısına benzemez ki!.. Işıklarda, huzurla uyuyun. Durağınız uçmağ (cennet) olsun. Şehitlerimiz; Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal... Uzman Çavuş Mustafa Yıldız... Şehit Teğmen Duabey Onur Öztürkmen... Üç yiğit askerimiz, aynı günde aramızdan ayrıldılar... Teröre kol kanat geren hainler, ahiretiniz berbat olsun... Canlarına kıydığınız evlatlarımızın ahı yerde kalmasın...

*********************

Tam yazımı bitirip, son bir kez daha gözden geçiriyordum ki bir acı haber daha geldi... Son iki gündür Şehitlerimizden 6 evladımızı uğurlamıştık... Yaralı olduğunu öğrendiğimiz evladımızdan iyi haberler bekliyorduk ki... Irak'ın kuzeyinde süren,Pençe -  Kilit Harekâtında yaralanan Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit de kurtarılamayarak Şehit oldu. Yiğidim aslanım, şimdi ne diyeyim de anacığının yüreğindeki evlat acısını dindireyim. İşte burada söz bitti... Hangi sözleri diyeyim de acılar son bulsun. Teröre destek veren kim varsa, hangi hainin payı varsa, lanetler yağsın üstünüze... Uykularınız, yaşamınız haram olsun. Dermanı olmayan dertlere boğulun... Şifanız olmasın... Yaradanım belanızı geciktirmeden versin... Çok canımız yandı bu zalim terörden... Artık evlatlarımız güzelliklerle donanmış bu topraklarımızda mutlu ve huzurlu uzun yıllar yaşasın... Yaradanım, çok şey istemiyorum ki... Bu acıları Vatanımızın düşmanlarının başına versen diye duacıyım...Görsünler nasıl oluyormuş evlat acısı, bu acıları onlar da yaşasın...

*********************

Aziz Şehitlerimiz, ana kuzuları, yiğitlerimiz ışıklarda uyuyun... Durağınız uçmağ (cennet) olsun.

Dua ile... Durağınız uçmağ (cennet) olsun...

FATMA ZEHRA KÖSELEY

YorumlarBu habere hiç yorum yapılmamış     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?